دوشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

صادرات جوجه یک روزه از 6 خوان "صمت" گذشت!

 

Joojee

ظاهرا" پس از مکاتبات اداری و پیگیریهای بسیار وزارت جهادکشاورزی از اردیبهشت ماه گذشته بالاخره وزارت صنعت، معدن، تجارت در هفتم خردادماه از صادرات جوجه یک روزه رفع ممنوعیت کرده است اما از امروز متقاضیان می توانند برای دریافت مجوز و انجام تشریفات اقدام کنند! معلوم نیست که چرا معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی از همان هفتم خردادماه که از این رفع ممنوعیت خبر داشته، سکوت اختیار کرده است؟ یا این تعلل 99 روزه از جانب کارشناسان وزارت صمت صورت گرفته است.

به واقع وقتی جوجه کُشی در سراسر ایران از حد خود گذشت و مطبوعات و رسانه ها از جمله کشاورزی آینده جهان (اخبار سبز ایران) مطالب انتقادی و صحنه هایی از امحاء و معدوم کردن جوجه های سرزنده و سالم و سرحال و به چاه ریختن آنها را برای دست اندرکاران به ویژه مخاطبان عادی اطلاع رسانی کردند ، بالاخره وزارت صمت دست در کشو میز کرد و مصوبه رفع ممنوعیت جوجه یک روزه را با کاهلی و بی تفاوتی بعد از 99 روز برای "معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد" که فعلا" عاطل و باطل بنظر میرسد فرستاده؟ یا اینکه در همان تاریخ هفتم خردادماه به وزارت جهاد فرستاده ولی کارشناسان این معاونت بعد از گذشت 99 روز ، برای شادی روح جوجه های امحاء شده و رونق بازار تولیدات صنعت طیور این مصوبه را رونمایی و اعلام عمومی کرده اند ؟

حال چه کسی را باید در مورد این خسارت هنگفت به تولیدکنندگان، آنهم در سال رونق تولید مورد پرسش قرار داد و مواخذه کرد؟ فعلا" معلوم نیست کمیسیون کشاورزی مجلس هم کارش زیاد است که کاری با کار تولیدات کشاورزی آنهم از نوع جوجه یک روزه ندارد؟! بهرحال آنان که ابتدا" آسیب می بینند مرغ مادریها و تولیدکنندگان هستند و نهایتا" مردم که سرمایه ملی شان اینگونه نابود و امحاء می شود.

اما چرا گفته ایم 6خوان و نه 7خوان معروف ، که رستم از آن عبور کرده است ؛ چون خبر و ابلاغیه رفع ممنوعیت نگفته است که پیمان ارزی برای صادرات هر قطعه جوجه چقدر است !! این ابهام به واقع خوان هفتم به شمار می رود ؛ گمان می شود اگر رستم اکنون زنده بود و گرز گرانش را بدست داشت نمی توانست از این خوان عبور کند!!

کشاورزی آینده جهان(اخبار سبز ایران)

اصل خبر منتشره از این قرار است:

 

صادرات جوجه یکروزه آزاد است

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: با پیگیری های انجام شده، صادرات جوجه یکروزه آزاد است و منعی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی اکبر مهرفرد با اشاره به پیگیری های وزارت جهاد کشاورزی برای رفع ممنوعیت صادرات برخی محصولات طیور، اظهار کرد: با هدف جلوگیری از زیان تولیدکنندگان، در اردیبهشت ماه سال جاری از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کردیم تا ممنوعیت صادرات برخی محصولات طیور از جمله جوجه یکروزه گوشتی و تخم گذار برداشته شود که بر اساس این درخواست، وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفتم خرداد ماه طی نامه ای، رفع ممنوعیت صادرات کالاهای یاد شده را به گمرک اعلام کرد و از تاریخ یاد شده صادرات جوجه یکروزه آزاد است و متقاضیان می توانند برای دریافت مجوز و انجام تشریفات صادرات به مراجع ذی ربط مراجعه کنند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت