دوشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

3 درصد دیگر تا خودکفایی داروهای دامی در داخل کشور

 

rafieei

رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه ۹۷درصد داروهای دامپزشکی در داخل کشور، تولید می شود گفت: امیدواریم در تولید سه درصد دیگر داروها نیز با مشارکت سرمایه گذاران، به خودکفایی برسیم؛ کما اینکه شرکت های دانش بنیانی هم در این عرصه وارد شده اند.

علیرضا رفیعی پور با اعلام خدمت رسانی ۳۸هزار نیرو در رشته های مختلف دامپزشکی در کشور گفت: تب مالت در راس بیماری های مشترک انسان و دام است و با مشارکت مردم می توان این بیماری را که از نظر اقتصادی و جمعیتی بیشترین خسارت را وارد می کند، کنترل کرد.

وی گفت: پارسال ۵۰ درصد در جمعیت انسانی در بخش تب مالت، کاهش داشتیم.

دبیرکل بهداشت جهانی آسیا با اشاره به اینکه ۶۶ کشتارگاه کشور تا مهرماه امسال، تمام اتوماتیک می‌شود افزود: در نظر داریم ۲۶۰ کشتارگاه کشور به خط ۲ برسد و تمام اتوماتیک شود.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: پارسال در حوزه بیماری‌ های مشترک بین انسان و دام، ۳۸ تا ۷۵ درصد کاهش داشته ایم و حتی در حوزه بهداشت طیور ۹۷ درصد و بیماری‌های ابریشم ۱۰۰درصد کنترل شد.

رفیعی پور گفت: اعتبارات سازمان دامپزشکی در پیشگیری بیماری دام به یک هزار میلیارد تومان رسید که ۴۰ درصد آن استانی و ۶۰ درصد آن ملی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه کار اصلی دامپزشکی، ریشه کنی بیماری است افزود: گواهی ریشه کنی بیماری خطرناک طاعون گاوی را دریافت کردیم.

وی افزود: امسال در حوزه نگهداری بره‌های مولد و دام سبک، بین ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد داشتیم و قصد داریم بره‌های مولد را به جمعیت دامی اضافه کنیم.

رفیعی پور به بیماری تب کریمه کنگو نیز اشاره کرد و گفت: تب کریمه کنگو (CCHF) یک بیماری رفتاری و انفرادی است و مبتلا نشدن به آن، به خود افراد بستگی دارد.

وی تاکید کرد: کنه و دام آلوده عامل انتقال این بیماری هستند و دوری افراد از تماس با کنه و دام آلوده و همچنین خودداری از کشتار غیر مجاز می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت