دوشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه گلخانه‌ها در کشور

 

mohammadtahmasebi

محمدعلی طهماسبی در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین‌المللی مکانیزاسیون ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی همزمان با سومین پاویون تخصصی پهپادهای کشاورزی و چهارمین نمایشگاه باغبانی، گلخانه، نهاده و گیاهان دارویی با بیان این که برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها سبب تبادل اندیشه خواهد شد، گفت: این نمایشگاه ها، کانون تجاری و اقتصادی هستند و سرمایه‌گذاران و افرادی که در پی راه‌اندازی فعالیت جدید در بخش کشاورزی هستند می‌توانند در طرح‌هایی که وزارت جهاد کشاورزی دنبال می‌کند، مشارکت نمایند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه طرح توسعه گلخانه‌ها یکی از طرح‌های محوری وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: در حال حاضر گلخانه‌ها به یک صنعت تبدیل‌شده است.

وی ادامه داد: بر اساس سند چشم‌انداز سال ۱۴۰۴، سطح گلخانه‌های کشور به حدود ۵۰ هزار هکتار خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود برای سال جاری سطح گلخانه ها حدود ۵ هزار و ۸۰۰ هزار هکتار توسعه یابد.

معاون امور باغبانی وزرات جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رشد گلخانه‌ها اختصاص داده ‌شده است، تصریح کرد: توجه به بخش گلخانه ها می‌تواند سبب افزایش و پایداری تولید شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به سرمایه‌گذاری در بخش بذر و نشا اشاره کرد و گفت: تنها برای تأمین بذر فلفل دلمه‌ای، خیار و گوجه‌فرنگی در گلخانه‌ها به ۷۰۰ میلیون بذر نیاز است و سرمایه‌گذاران می‌توانند در زمینهٔ تولید نشا و بذر فعالیت کنند.

طهماسبی با بیان اینکه توسعه کشت گیاهان دارویی نیز از دیگر طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: در حال حاضر ۱۱۰ هزار هکتار سطح زیر کشت زعفران و حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در کشور است که البته نیازمند توسعه مکانیزاسیون در این بخش هستیم.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت