دوشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

کاهش ۳۰ درصد نیروهای انسانی بخش کشاورزی تا سال ۱۴۰۰

 

niruensani

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: نیروی انسانی متخصص و کارآمد می‌تواند نقش اساسی در توسعه بخش کشاورزی داشته باشد.

مهندس طلایی در نشست معاونین توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان‌های منطقه یک کشور (۱۹ استان) که در محل باغستان قزوین برگزار شد، بر لزوم استفاده مناسب از تکنولوژی، علم نوین و مدیریت مناسب در منابع انسانی تاکید و اظهار کرد: وجود ابزار مناسب و نیروی انسانی زبده می‌تواند از بروز چالش‌ها در بخش کشاورزی جلوگیری کند.

وی افزود:‌ تا سال ۱۴۰۰ باید ۳۰ درصد نیروهای انسانی را کاهش داد، بنابراین با ارتقای کمیت به کیفیت، باید در ارتقای کیفی توان نیروها تلاش کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: چابک‌سازی نیازمند داشتن رویکرد علمی و تخصصی است و ادبیات و رویکرد ما باید مبتنی بر علم توسعه باشد که در این میان برون‌سپاری هم باید جدی گرفته شود.

وی اظهار داشت : انتظار ما این است که از بستر و شرایط مناسبی‌ که برای توسعه فراهم است به خوبی استفاده کرد.

طلایی برگزاری نشست‌های مناطق استان‌ها را بسیار مهم و ارزشمند دانست و تاکید کرد: روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها باید عمده تلاش خود را بر روی حل مشکلات کشاورزان قرار دهند که در این راستا می‌توان از نقطه نظرات اساتید هر استان در حوزه منابع انسانی و مدیریتی نیز استفاده کرد.

وی افزود: باید از ظرفیت موجود در قانون برای خدمت بهتر و بیشتر به همکاران بخش کشاورزی استفاده کرد.

این مقام مسوول یادآور شد: در حال حاضر بخش مسکن مشکل مهمی برای همکاران سازمان‌هاست که باید تا حدودی مرتفع شود.

در این نشست، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان این که استفاده از دانش و تکنولوژی‌های جدید در بخش کشاورزی می‌تواند رشد و توسعه این بخش به دنبال داشته باشد، گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار و تامین نیازهای داخلی باید از علم نوین بهره‌مند شد.

فاطمه خمسه به شرایط و پتانسیل مستعد استان قزوین در بخش کشاورزی اشاره و اظهار کرد: قزوین جز ۱۰ استان کشور در زمینه تولید محصولات کشاوری است به طوری که طی دو سال گذشته شاخص های کشاورزی این استان رشد قابل توجهی داشته است.

وی تصریح کرد: اساس و زیربنای این استان بر پایه کشاورزی بنا شده که باید از این پتانسیل به خوبی استفاده کرد.

در ادامه این نشست، معاونان توسعه مدیریت و منابع سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها مشکلات خود را مطرح کردند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت