دوشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 10میلیون تومان هزینه کشاورزی در پس امضای یک قرارداد!

 

23824648

با حذف سوخت موتور‌های دیزلی چاه‌های کشاورزی و برقی کردن این چاه‌ها، مصرف سالانه ۷۵۰ میلیون لیتر گازوئیل کاهش خواهد یافت.

به گزارش اخبار سبز ایران به نقل از اقتصادایران، محمدحسن متولی‌زاده درحاشیه آئین امضای قرارداد برق‌دار کردن 75 هزار حلقه چاه کشاورزی بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شرکت توانیر گفت: کاهش هزینه‌های کشاورزان، امکان‌پذیر شدن آبیاری با روش‌های نو و کاهش حوادث جاده‌ای به دلیل کاهش تردد نفتکش‌های جاده پیما مخصوص حمل نفت‌گاز از مهم‌ترین این مزیت‌هاست.

وی افزود: کشاورزان تقاضا‌های زیادی برای تامین برق چاه‌ها داشته‌اند، اما به دلیل محدودیت‌ها این روند با سرعت مطلوبی پیش نمی‌رفت که با امضای قرارداد امروز امیدواریم این جریان با شتاب بیشتری دنبال شود.

مدیرعامل توانیر گفت: این طرح در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که با تحقق صرفه‌جویی در مصرف نفت‌گاز و آزاد کردن این ظرفیت برای صادرات به ویژه در شرایط تحریمی کنونی، اهمیتی دوچندان می‌یابد.

متولی‌زاده تصریح کرد: با برق‌دار شدن چاه‌های کشاورزی، هزینه‌های کشاورزان به‌شدت کاهش می‌یابد و 80 درصد هزینه‌های جاری آن‌ها نسبت به زمان استفاده از سیستم دیزلی کمتر می‌شود که این رقم تقریبا معادل کاهش حداقل 10 میلیون تومانی در هزینه‌های کشاورزان خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین با آمدن برق سر چاه، امکان آبیاری نوین فراهم می‌شود و بهره‌وری آبیاری افزایش می‌یابد.

متولی زاده، بابیان اینکه سالانه 750 میلیون لیتر گازوئیل در 75 هزار چاه کشاورزی مصرف می‌شود، گفت: با برقی کردن چاه‌ها علاوه براینکه در مصرف این میزان سوخت صرفه جویی می‌شود، برای سوخت‌رسانی به چاه‌های کشاورزی دیزلی سالانه بیش از 40 تا 50 هزار نفتکش جاده‌پیما در جاده‌های کشور تردد می‌کند که حذف این حجم تردد نیز نقش مهمی در کاهش حوادث جاده‌ای خواهد داشت.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت