دوشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ ؛

تجهیز ۵۷ کشتارگاه به خط دو تولید اتوماتیک تخلیه امحا و احشا

 

keyfiat

 

به گزارش اخبار سبز ایران - همزمان با روز ملی دامپزشکی، اجرای طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در ۱۴ استان کشور به طور همزمان و از طریق ویدئوکنفرانس با اعلام رئیس سازمان دامپزشکی کشور آغاز شد و در این طرح، ۳۸ کشتارگاه مجهز به خط دو تولید کیفی شدند.

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه بازدید از کشتارگاه به مناسبت روز ملی دامپزشکی در رابطه با تعداد کشتارگاه های مجهز به خط دو تولید اظهار کرد: از مجموع ۲۲۰ کشتارگاه فعال صنعتی طیور کشور با ظرفیت ۵۲۰ هزار قطعه در ساعت، ۵۷ کشتارگاه به خط دو تولید اتوماتیک تخلیه امحا و احشا مجهز هستند.

وی افزود: از این تعداد ۳۸ کشتارگاه با ظرفیت ۱۴۶ هزار قطعه در ساعت در ۱۴ استان کشور وارد مدار تولید رتبه های A و +A شدند که ۳۳ واحد دارای رتبه A و پنج واحد دارای رتبه +A هستند.

رفیعی پور با اشاره به استان های دارای خط دو تولید تصریح کرد: این طرح از امروز در استان های اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، زنجان، فارس، گلستان، مازندران، مرکزی، گیلان، قم، لرستان و سمنان اجرایی می شود.

رفیعی پور گفت: ۳۰ درصد ظرفیت تولید گوشت مرغ کشور با رتبه های A و +A تولید کیفی می شود که‌ تولیدات این کشتارگاه ها به مقاصد صادراتی آسیا و اوراسیا خواهد بود.

وی افزود: طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در جهت حمایت از تولید کشور است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: این طرح باعث ایجاد کیفیت در خرید مرغ و محصول نهایی گوشت مرغ در بخش های قطعه بندی می‌شود که به طور حتم شعار غذای سالم - انسان سالم اجرایی خواهد شد.

رفیعی پور با تاکید بر نیاز بازار به فضای رقابتی گفت: این طرح باعث ایجاد رقابت در بین تولیدکنندگان و تولید با کیفیت می شود.

وی افزود: اجرای این طرح با همکاری تشکل های صنفی، کشتارگاه های صنعتی طیور و بسته بندی فرآورده های خام‌دامی عملیاتی شده است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت