دوشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

1800هکتار طرح توسعه کشت گلخانه ای در بانک کشاورزی

خدارحمیی

یکی از اولویت های اصلی دولت و وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشت گلخانه ای در کشور است که بر اساس این اولویت،احداث 5 هزار هکتار گلخانه هدف گذاری شده است.

روح اله خدارحمی مدیرعامل این بانک در نشست مشترک با معاونان امور باغبانی و توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اعلام مطلب فوق بر ضرورت عملکردی فراتر از انتظار در زمینه توسعه کشت گلخانه ای تأکید کرد.

خدارحمی ضمن تشریح عملکرد بانک کشاورزی در توسعه کشت گلخانه ای، طرح های پذیرش شده در این بانک را بیش از1800 هکتار اعلام کرد و افزود: به منظور سرعت بخشیدن به اجرای این طرح ها ، با همفکری های صورت گرفته و آسیب شناسی مشکلات متقاضیان، روند بررسی طرح ها ساده سازی شده است.

وی با اشاره به ظرفیت ها و توان تخصصی بانک کشاورزی در بررسی طرح ها، بر شناسایی و معرفی مجریان توانمند تأکید و خاطر نشان کرد: پایداری در توسعه کشت گلخانه ای باید دنبال شود و به موازات احداث گلخانه های مدرن بهینه سازی گلخانه های سنتی نیز مورد توجه قرار گیرد.

خدارحمی با تأکید بر ضرورت تسریع در اجرای طرح ها از سوی وزارت جهاد کشاورزی،بانک کشاورزی و مجریان طرح ها از تعیین تکلیف طرح های در دست بررسی تا پایان مهرماه سال جاری خبر داد و افزود: کشت گلخانه ای یک طرح مستمر است و از لحاظ حجم اعتبارات برای توسعه آن نگرانی وجود ندارد.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علاوه بر حمایت از تولید بخش کشاورزی، به منظور کمک به بهبود بازار محصولات کشاورزی از صادرات این محصولات نیز حمایت می کنیم خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده برای محصول سیب از محل منابع داخلی محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان صادرات محصولات کشاورزی از جمله سیب نداریم.

وی با یادآوری اینکه بانک کشاورزی با هدف کمک به تنظیم بازار به سازمان تعاون روستایی کمک هایی کرده است گفت: در مورد تأمین منابع مورد نیاز برای خرید محصول سیب با نرخ های معمول محدودیتی نداریم ولی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مستلزم دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی یا صندوق توسعه ملی است ضمن اینکه استفاده از مزیت های نهفته در صادرات نیز می تواند در حل این مسأله موثر باشد.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

vanali33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت