یکشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اجرای ۴۷۰ پروژه برای تامین آب استقرارگاه های عشایر

ghandaali

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۱۸ میلیون یورو برای تامین آب مورد نیاز عشایر در استقرارگاه های ییلاقی و قشلاقی اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اخبار سبز ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، کرمعلی قندالی در سمنان گفت: با مصوبه مجلس ۱۸ میلیون یورو برای اجرای ۴۷۰ پروژه برای برخورداری ۱۷ هزار خانوار عشایری از آب سالم در محل استقرارشان در نظر گرفته شده است.

قندالی افزود: در شش ماهه نخست امسال ، ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش از محل صندوق توسعه ملی برای عشایر اختصاص یافته که ۴۰ میلیارد تومان آن به صورت تسهیلات ترجیحی با سود ۱۰ درصد برای اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز توزیع خواهد شد.

به گفته وی ، ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود چهار درصد و دوره باز پرداخت پنج ساله برای تشکل ها و تعاونی های عشایری تخصیص یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به آغاز کوچ پاییزه ۲۱۳ هزار خانوار عشایری گفت: برای تامین آب مورد نیاز دام و عشایر در مسیر کوچ روزانه ۷۰۰ دستگاه تانکر آب رسانی می کند.

قندالی ، تامین امنیت مسیر کوچ را نیز مهم برشمرد و گفت : با هماهنگی دستگاه های امنیتی و انتظامی امنیت مسیر کوچ فراهم شده است .

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود : ۲۳۰ تشکل و تعاونی و اتحادیه عشایری و ۴۰۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور فعال است که این تشکل ها فعالیت های متعدد اقتصادی و گردشگری و فرهنگی اجرا می کنند.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت