یکشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کمک بلاعوض دولت ؛ هر هکتار آبیاری تحت فشار ۱۳ میلیون تومان!

 

57929226

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: دولت به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار ۱۳ میلیون تومان و کم فشار پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض در اختیار متقاضی قرار می‌دهد که برای افزایش ۳۰ درصدی این میزان قول مساعد داده شده است.

محمدحسن غلامی به نقش مهم اجرای سامانه نوین آبیاری در صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: با اجرای این نوع سامانه سالانه حدود ۲۵ میلیون متر مکعب آب صرفه‌جویی می‌شود.

وی اظهار کرد: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری از سال ۷۲ در استان آغاز شد، اما تا سال ۹۵ کشاورزان استقبال چندانی نداشتند و منابع استان نیز بسیار محدود بود.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: حدود ۹۰ درصد طرح‌های آبیاری نوین در سال‌های اخیر اجرا شده است.

غلامی بیان کرد: سال ۹۵، 1525 هکتار، سال ۹۶ حدود 7029 هکتار و پارسال 7047 هکتار از اراضی کشاورزی استان مجهز به سامانه آبیاری نوین شد.

وی، اعتبار مصوب اجرای طرح‌های آبیاری نوین استان را ۷۲ میلیارد تومان در سال جاری اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2200 هکتار از اراضی استان به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.

غلامی افزود: سال گذشته ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین به متقاضیان پرداخت شد که با پیگیری‌های انجام شده امسال به دو برابر افزایش یافت.

وی بیان کرد: دولت به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار ۱۳ میلیون تومان و کم فشار پنج میلیون ۸۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که برای افزایش ۳۰ درصدی این میزان قول مساعد داده شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: تاکنون آبیاری نوین در سطح ۲۳ هزار و ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا شده است.

غلامی افزود: در حال حاضر سامانه آبیاری نوین در سطح 9821 هکتار از اراضی استان در دست اجراست و طرح مطالعاتی ۲۰ هزار هکتار دیگر نیز انجام شده است و به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.

 

وی یادآور شد: با توجه به پراکندگی منابع آبی در استان، تامین و هزینه برق برای اجرای سامانه‌های آبیاری نوین زیاد است در حالیکه هزینه تامین برق برعهده بهره‌برداران است، لذا تقاضا داریم وزارت نیرو در این زمینه مساعدت ویژه داشته باشد.

 

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت