یکشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ؛ راه اندازی مرکز کشاورزی هوشمند

photo 2020-02-22 17-07-24

همزمان با روز مهندسی، اولین مرکز کشاورزی هوشمند کشور، توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران در تهران افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش کشاورزی آینده جهان(کاج)، در راستای رسالت‌‌های قانونی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گسترش فناوری‌های جدید در کشاورزی و به‌منظور فراهم آوردن زمینه بکارگیری تکنولوژی‌های فضاپایه برای هوشمندسازی و اجرای کشاورزی دقیق و توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه با هدف افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی، مرکز کشاورزی هوشمند توسط این سازمان راه‌اندازی می شود.

در این مرکز که با رویکرد مشارکت محوری بخش خصوصی و استفاده از ظرفیتهای مردمی و ارتقای توان فنی و مهندسی کارشناسان کشاورزی راه اندازی می شود، خدمات فنی و مهندسی مرتبط با کشاورزی هوشمند و دقیق به واحدهای تولیدی و خدماتی به ویژه واحدهای بزرگ مقیاس ارائه خواهد شد.

مدیریت مردمی و مبتنی بر چارچوب مشارکت محوری؛ بهره گیری از توان کارشناسی و اجرایی اعضای سازمان اعم از مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، شرکت‌‌های دانش بنیان و استارت آپ‌‌ها و انتفاع اقتصادی کشاورزان و تولید کنندگان از خدمات فنی هوشمند سازی از اصول راهبری این مرکز می باشد.

گفتنی است توسعه کشاورزی هوشمند و دقیق که یکی از اهداف اساسی این مرکز می باشد، می تواند ضمن مهندسی سازی فرآیند تولید محصولات کشاورزی، موجبات افزایش بهره‌وری در واحدهای تولیدی و خدماتی را فراهم نماید. / روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت