یکشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

توسعه مهندسی به مثابه توسعه جامعه

 

مهندسی

 

مهندسی به مفهوم کاربرد خلاقانه اصول علمی برای طراحی، توسعه ساختارها، ماشین‌، ابزار یا فرآیندهای ساخت با تلفیق علم، فن و هنر می‌باشد و همزمان گسترش مهندسی، جامعه نیز توسعه می یابد.

به گزارش کشاورزی آینده جهان(کاج)، شورای فرهنگ عمومی کشور، پنجم اسفند، روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، را به نام «روز مهندسی» نامگذاری کرده است تا در راستای تجلیل از شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، نقش و اهمیت مهندسی و جامعه مهندسین در تعالی و پیشرفت کشور، موضوعیت یابد.

نوآوری؛ ذاتِ مهندسی به ویژه مهندسی کشاورزی است که به طور مستمر در معرض تغییرات بوده و لازم است با دانش، روش ها و مهارت های جدید و روز آمد شوند.

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران‌ به عنوان فراگیرترین نهاد متولی امر مهندسی در بخش کشاورزی، تجهیز صاحبان علوم کشاورزی را به آخرین اصول مهندسی، فن آوری ها و مهارت های مرتبط را جهت انجام فعالیت ها و ارائه خدمات مهندسی، با هدف علمی و مهندسی سازی کشاورزی، در اولویت برنامه هایش قرار داده است.

این استراتژی به منظور کمک به کشاورزان و تولید کنندگان، تقویت و تحکیم جایگاه و ارتقای منزلت اجتماعی مهندسین کشاورزی، هوشمندسازی کشاورزی، گسترش سهم بری دانش از تولید، شکل دهی و توسعه مناسبات جدید صاحبان علوم مهندسی کشاورزی با کشاورزان با رویکرد مردم محوری در کشاورزی می باشد.

با تبریک “روز مهندسی” به جامعه مهندسی کشور به ویژه مهندسان کشاورزی، انتظار می رود با عمل به مسئولیت اجتماعی و رفتار و اخلاق حرفه ای، کمک به پایداری در تولیدات کشاورزی و غذایی کافی و کیفی، زمینه های رفاه، آرامش و آسایش جامعه با دستیابی به امنیت غذایی فراهم شود.‌ / سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

شاهرخ رمضان‌نژاد

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

چهارم اسفند ۱۳۹۸

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت