یکشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

مصوبه ابلاغ نشده و خریدهای تضمینی انجام نشده!!

 

دلایل-گرانی-گوشت-گوسفند-1

به گزارش کشاورزی آینده جهان(کاج) سیداحمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت : با توجه به زیان دامداران در فروش گوساله زنده سه پیشنهاد مبنی بر جلوگیری از واردات گوشت، خرید توافقی و مجوز صادرات ۲۰۰ هزار راس آماده کشتار را داده‌ایم.

مقدسی با اشاره به اینکه تا کنون دولت خرید تضمینی گوشت از دامداران را آغاز نکرده است، بیان کرد: اگر چه ستاد تنظیم بازار مصوب کرده که پشتیبانی امور دام موظف است هر کیلو دام زنده سنگین را با نرخ
۲۷ هزار تومان از دامدران خریداری کند، اما تا کنون این مصوبه ابلاغ نشده است.

رئیس انجمن صنفی گاوداران ادامه داد: مسئولان وزارت صمت به سبب عدم توانایی کنترل بازار نگران افزایش قیمت هستند به همین خاطر تا کنون خرید گوشت را به پشتیبانی امور دام ابلاغ نکردند این در حالی است که دامداران در فروش با زیان روبرو هستند که استمرار این روند بر تولید سال آینده اثر خواهد گذاشت.

اختلاف معنادار قیمت خرید شیر خام با نرخ تمام شده تولید

او در بخش دیگری از اظهارات خود قیمت پایه خرید هر کیلو شیر خام درب دامداری را ۲ هزار و ۳۹۰ اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید در ۳۰ مهر قیمت تمام شده هر کیلو شیر خام ۲ هزار و ۷۸۰ تومان به وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد که متاسفانه تا کنون این نرخ را به ستاد تنظیم بازار نبردند.

مقدسی در پایان تصریح کرد: با وجود رشد
۵۰ درصدی یونجه و سایر هزینه‌های تولید تمامی فشار بر روی تولید کننده است که بدین ترتیب زنگ خطر نابودی تولید شیر و گوشت به صدا درآمده است./ yjc

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت