شنبه, ۰۹ فروردین ۱۳۹۹

سازمان تعاون روستایی؛ کنترل بزرگترین سونامی گوجه فرنگی

 

شیرزاد0

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با تاکید بر کنترل سونامی گوجه از تسویه صد در صدی بزرگ‌ترین مطالبات گوجه‌کاران در سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش کشاورزی آینده جهان به نقل از پات ، دکتر حسین شیرزاد با اشاره به پیش‌بینی اعلام شده برای پرداخت بدهی گوجه‌کاران افزود: بر این اساس کلیه مطالبات گوجه‌کاران پرداخت و به صد درصد رسید و با همت مجموعه سازمان مرکزی تعاون روستایی بزرگ‌ترین سونامی گوجه کنترل شد.

وی با بی‌سابقه خواندن این اقدام در عمر فعالیت سازمان، افزود: در شرایطی که دریافت تسهیلات از بانک‌ها بسیار دشوار است، توانستیم کلیه بدهی گوجه‌کاران را پرداخت و بزرگ‌ترین مطالبات آنها در سال‌های اخیر را تسویه کنیم که اقدامی بی‌سابقه در کل مدت فعالیت سازمان است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، درباره جزئیات مطالبات پرداختی با تاکید بر این که در کل ۱۰ هزار و ۷۴۳ نفر گوجه‌کار و ۲۴ کارخانه از ۴۳ شهرستان در ۱۳ استان درگیر این طرح بودند، توضیح داد: در مجموع ۳۳۴ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۸۴۰ کیلوگرم به ارزش ۳۳۲۶ میلیارد و ۲۱۴ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۱۰ ریال به ۱۳ استان پرداخت شد.

شیرزاد درباره مطالبات پرداختی این ۱۳ استان به تفکیک توضیح داد: در استان آذربایجان شرقی یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۷۴۰ کیلوگرم به ارزش ۱۹ میلیارد و ۵۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال، آذربایجان غربی ۱۲ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۶۹۴ کیلوگرم به ارزش ۱۲۶ میلیارد و ۸۰۶ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال و در استان اردبیل نیز ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۱۵۲ کیلوگرم به ارزش ۲۰ میلیارد و ۹۰۶ میلیون و ۶۵۴ هزار ریال تسویه شده است.

به گفته وی، در استان‌های اصفهان نیز ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۷۵۷ کیلوگرم به ارزش ۶۷ میلیارد و ۷ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال از مطالبات گوجه‌کاران تسویه شد. در استان خراسان رضوی نیز این مطالبات ۴۱۸ میلیارد و ۷۲۷ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال به میزان ۴۱ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۷۷۳ کیلوگرم و در استان خراسان شمالی یک میلیون و ۸۹۱ هزار و ۳۰۳ کیلوگرم به ارزش ۱۸ میلیارد و ۹۱۳ میلیون و ۳۰ هزار ریال تا پایان سال ۹۸ تسویه شد.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران درباره مطالبات گوجه‌کاران در سایر استان‌ها اظهار داشت: در استان زنجان ۱۷۳ میلیارد و ۴۰ میلیون و ۲۸۲ هزار ریال برای ۱۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۶۹۸ کیلوگرم گوجه پرداخت شد. همچنین در استان سمنان ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۶۹ کیلوگرم به ارزش ۲۳ میلیارد و ۵۶۰ میلیون و ۶۹۰ هزار ریال و در استان فارس ۱۳۳ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۳۹۶ کیلوگرم به ارزش ۱۳۳۴ میلیارد و ۲۱۳ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال پرداخت شده است.

وی در ادامه به آمار پرداختی ۴ استان دیگر اشاره کرد و افزود: در استان قزوین مطالبات بابت ۶ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۶۰۸ کیلوگرم گوجه به ارزش ۶۶ میلیارد و ۴۲۲ میلیون و ۷۹۴ هزار ریال و در استان کردستان نیز ۲۴ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم به ارزش ۲۴.۶۷۴.۵۹۸۰.۰۰۰ ریال پرداخت شده است. همچنین در کرمانشاه ۸۰ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۶۶۵ کیلوگرم به ارزش ۸۰۶ میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۸۸۴ هزار ریال و در همدان به عنوان آخرین استان ۴۴۸ هزار و ۳۸۷ کیلوگرم به ارزش ۴ میلیارد و ۱۳۸ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۰ ریال بابت مطالبات گوجه‌کاران پرداخت شده است.

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت