یکشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

سازمان حفظ نباتات ؛ اجازه نمی دهیم حاصل دسترنج کشاورزان خسارت ببیند

درگاهی

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پنج استان جنوبی کشور خبر داد.

به گزارش کشاورزی آینده جهان (کاج) ، محمدرضا درگاهی در سفر به استان هرمزگان با همراهی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در منطقه سیریک بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به این که تاکنون در سطح ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پنج استان هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و خوزستان مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است، اظهار کرد: رفتار این آفت در موج تهاجمی امسال نسبت به سال گذشته کاملا متفاوت است و جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر و تمایل به تغذیه از مشخصه های بارز این تغییرات است.

درگاهی یادآور شد: تمامی این موارد و از همه مهم تر جمعیت متراکم آفت در این دوره شرایط مبارزه را دشوارتر می کند که البته با هماهنگی ها، تدارک امکانات مورد نیاز و برنامه ریزی مناسبی که برای مبارزه با این آفت مهم پیش بینی شده است، انشااله در کنترل آن همانند سال گذشته موفق عمل خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که حاصل دسترنج کشاورزان عزیز کشورمان در این مناطق در معرض تهدید و خسارت قرار گیرد.

در این بازدید، علی باقرزاده همایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز با اشاره به اینکه سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان بیش از ۱۱ هزار و پانصد هکتار است افزود: با انجام جلسات هماهنگی با استاندار و همکاری های انجام شده بین بخشی از طریق فرمانداران و سایر بخش های مرتبط این آفت در استان مدیریت و تحت کنترل است./ روابط عمومی سازمان حفظ نباتات

SarmayehGozariKousar

Mahan00

Dizbad00

SharifAbad00

Eshragh00

Khorak-Dam-Pars00

Abzi-Exir00

SanayeKeshavarzi00

KHavarDasht00

Dena00

Panbeh-Khorasan00

SHimiDarouKousar00

Azmayeshgah-Kowsar00

VIV MEA GIF Banner EN 500x700px 01

33561927783576807403

  

تمامی حقوق مادی معنوی سایت محفوظ است .

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت